Was soll das? Hier lesen!
Home
Hästar
Sök
Registrera
Stalla
Studbook
Turneringskalender »
Login
Registrera
RA
Geistesblitz
V-LN: 1321388 - V-ID: 178560
Holsteiner Schimmel
(E/E e/A G/g)
Sto
Omfattande genetik: E/E a/A G/g
168cm MNKH
Registreras som en sporthästen
Till den ursprungliga profilen
Born on (according to registry): 10.06.2014
Omfattande genetik
Sport
Springen Kl.S****
Ägarhistoria
Uppfödd av
Gestüt Rheinau
(Baronesse)
Ägs av
Gestüt Schwarze Perle
(Baronesse)
Cherry Excellent Trademark
v-LN: 2577943
Schimmel Holsteiner
Exorbitant xx
Final Straw xx
Fee xx
Crystina
Contender
Helle III
Champaign
v-LN: 9760450
Schimmel Holsteiner
Chainsmoker
Coupe Corant
Silver Shadow
Tiziana
Stiefelkönig
Feenkleid
Avkomma i registret
Geistesblitz har ingen avkomma listat
Sök Avkomma
Mer information
Geistesblitz har ingen mer information
Bedöm
RA Geistesblitz hasn't qualified for evaluation yet.
Priser
Geistesblitz har ingen priser
Vinningar i registret
Geistesblitz är inte registrerad på någon association
Geistesblitz nått 279 turneringspoäng.
Plats
Datum
Tillkännagivande
Händelse
Lokalisering
Ägaren
Ryttare
4
2024-05-15
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 2
Laskir Cup 2024
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
1
2024-05-13
Stilspringen L - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
10
2024-05-13
Zeitspringen M* - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
16
2024-05-13
Glücksspringen M** - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
27
6.53)
2024-05-10
Qualifikation Frühjahrspokal Jugendpreis Springen 2024
Frühjahrspokal 2024 - Freitag
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Alexa Reimer
14
2024-05-08
Springen Kl. M*, Abteilung 2
Springturnier
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
9
2024-05-08
Springen Kl. M**, Abteilung 1
Springturnier
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
17
6.9)
2024-04-29
Stilspringprüfung Klasse L, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
7.6)
2024-04-29
Stilspringprüfung Klasse M*, Abteilung 2
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
35
Z:129.7s [4 F.])
2024-04-29
Zeitspringprüfung Klasse M**, Abteilung 1
Couture Jumping Club
Sportzentrum Redbird
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
14
2024-04-23
Zeitspringen Kl. L, Abteilung 3
Dressur & Springen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
2024-04-23
Springen Kl. M*, Abteilung 3
Dressur & Springen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
2024-04-23
Springen Kl. M**, Abteilung 1
Dressur & Springen
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
7.4)
2024-04-20
Springreiterwettbewerb Kl. M
"Imagine The Future" Jugendturnier
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
15
6.9)
2024-04-20
Stilspringprüfung Kl. M*
"Imagine The Future" Jugendturnier
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
38
5.0)
2024-04-20
Stilspringprüfung Kl. M**
"Imagine The Future" Jugendturnier
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
16
2024-04-19
Eröffnungsspringen - Kl. M**, Abteilung 3
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
12
2024-04-19
Punktespringprüfung mit Joker Kl. M*, Abteilung 3
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
2
2024-04-19
Kombinationsspringen Kl. M**, Abteilung 1
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
11
2024-04-19
Springprüfung Kl. A**/L/M*
Kailuas Springderby 2024 @ Team James
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
2
2024-04-14
Springen Klasse M* - Gruppe 2
Hüpf, hüpf!
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
4
2024-04-14
Springen Klasse M** - Gruppe 1
Hüpf, hüpf!
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
11
2024-04-13
Stilspringen L - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
14
2024-04-13
Zeitspringen M* - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
10
2024-04-13
Glücksspringen M** - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
2024-04-08
Springen Klasse L
Showjumping 8.4
Anarchie
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
32
2024-04-08
Springen Klasse M*
Showjumping 8.4
Anarchie
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
19
2024-04-08
Springen Klasse M**
Showjumping 8.4
Anarchie
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
F:0 [0+0]/63.5s)
2024-04-08
Springprüfung Kl. L, Abteilung 1
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
7
F:0 [0+0]/65.0s)
2024-04-08
Springprüfung Kl. M*
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
34
F:4 [4+0]/64.0s)
2024-04-08
Springprüfung Kl. M**
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
14
6.614)
2024-04-05
Stil-Springen Kl.M* sponsored by Roseair, 1. Abt.
T U R N I E R p r ü f u n g e n . F R . 2 0 2 4
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
5
F:0 [0+0]/60.2s)
2024-04-03
Springen L, Abteilung 4
Showjuming at April
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
25
F:8 [8+0]/62.7s)
2024-04-03
Springen M*, Abteilung 2
Showjuming at April
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
F:3 [0+3]/85.5s)
2024-04-03
Springen M**, Abteilung 3
Showjuming at April
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
2024-03-17
Springprüfung Klasse L, Abteilung 4
März-Springen
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
24
2024-03-17
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 2
März-Springen
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
15
2024-03-17
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 3
März-Springen
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
104
F:12 [12+0]/65.89s)
2024-03-12
Springprüfung Kl. M** (Fehler/Zeit)
Monthly Meeting XLII
Pemberley Events
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
11
2024-03-10
Stuten-Zeitspringen L - Abteilung 4
NCC Stutenspringtag
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
4
2024-03-10
Stuten-Zeitspringen M - Abteilung 6
NCC Stutenspringtag
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
1
2024-03-08
Stilspringen L - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
4
2024-03-08
Zeitspringen M* - Abteilung 7
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
7
2024-03-08
Glücksspringen M** - Abteilung 5
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
F:1 [0+1]/71.3s)
2024-03-06
Springprüfung Kl. L, Abteilung 1
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
137
F:13 [12+1]/77.8s)
2024-03-06
Springprüfung Kl. M*
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
117
F:17 [12+5]/91.2s)
2024-03-06
Springprüfung Kl. M**
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
23
Z:138.1s [0 F.])
2024-03-04
Standardspringen Klasse M** (Fehler-Zeit), Abteilung 1
1. Sandefelder Springtag
Reitverein Hufeisenglück
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
2
9.1)
2024-03-03
Springreiterwettbewerb Kl. M
"Imagine The Future" Jugendturnier
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
17
7.3)
2024-03-03
Stilspringprüfung Kl. M*
"Imagine The Future" Jugendturnier
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
34
6.5)
2024-03-03
Stilspringprüfung Kl. M**
"Imagine The Future" Jugendturnier
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
9
2024-03-01
Springprüfung Klasse M, Abteilung 3
Springen in Weiß
Gestüt Möhrental
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
79
2024-02-29
Knock-Out Springen - Runde 1
Knock-Out-Springen
Maple Hill Equestrian
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
41
2024-02-29
Knock-Out Springen - Runde 2
Knock-Out-Springen
Maple Hill Equestrian
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
13
2024-02-29
Knock-Out Springen - Runde 3
Knock-Out-Springen
Maple Hill Equestrian
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
73
2024-02-29
Knock-Out Springen - Runde 4
Knock-Out-Springen
Maple Hill Equestrian
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
9
2024-02-26
L Zeitspringen, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
17
2024-02-26
M* Springen, Abteilung 5
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
2024-02-26
M** Springen, Abteilung 4
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
12
2024-02-26
Springen Kl. M**, Abteilung 2
Dressur- und Springtag
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
1
2024-02-24
Zeitspringen Klasse M* - Abteilung 4
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
9
2024-02-24
Zeitspringen Klasse M** - Abteilung 3
Kailua Events Springturnier
Kailua Events
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
5
2024-02-21
Springprüfung Klasse L, Abteilung 9
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
4
2024-02-21
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 5
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
19
2024-02-21
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 1
Late Entry Spring- & Dressurtag
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
2024-02-17
M Stilspringen - Abteilung 4
NCC Tellmeaboutit Wunschturnier II
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
20
6.68)
2024-02-17
Springpferdeprüfung S - präsentiert von AllSports!, Abteilung 1
Hallenmeisterschaften 2024 - Tag 3
DS Lindenhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
79
2024-02-14
Stilspringen Kl. M*
Valentinstag-Turnier
Die Haltergemeinschaft
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
50
2024-02-14
Stilspringen Kl. M**
Valentinstag-Turnier
Die Haltergemeinschaft
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
137
F:11 [8+3]/78.82s)
2024-02-13
Springprüfung Kl. M** (Fehler/Zeit)
Monthly Meeting XLI
Pemberley Events
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
15
2024-02-12
Stilspringen L - Abteilung 3
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
14
2024-02-12
Zeitspringen M* - Abteilung 6
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
2
2024-02-12
Glücksspringen M** - Abteilung 2
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
2024-02-09
Youngster M** Springen, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
7
2024-02-09
Youngster S* Springen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
7.2)
2024-02-09
M* Stilspringen, Abteilung 4
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
2024-02-09
M* Springen, Abteilung 2
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
1
2024-02-09
M* Punktespringen, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
2
8.6)
2024-02-09
M** Stilspringen, Abteilung 1
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
2
2024-02-09
M** Springen, Abteilung 3
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
2024-02-09
M** Punktespringen, Abteilung 3
TS Moloney Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
2024-02-05
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 3
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
1
2024-02-05
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 5
Season Opening 2024 - Showjumping
Team James
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
7.9)
2024-02-04
Youngster Springprüfung S*, Abteilung 1
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
10
F:4 [4+0]/57.8s)
2024-02-04
Springprüfung Kl. L, Abteilung 1
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
48
F:4 [4+0]/64.0s)
2024-02-04
Springprüfung Kl. M*
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
23
F:0 [0+0]/67.1s)
2024-02-04
Springprüfung Kl. M**
Springen pur
Akazienhof
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
1
2024-02-04
Springen Klasse M* - Gruppe 6
Hindernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
12
2024-02-04
Springen Klasse M** - Gruppe 3
Hindernisse überfliegen
Turnierstall Zille
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
2024-02-02
Springen Kl. M*, Abteilung 3
Springtag
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
4
2024-02-02
Springen Kl. M**, Abteilung 3
Springtag
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
22
2024-01-16
Springprüfung Klasse L, Abteilung 3
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
28
2024-01-16
Springprüfung Klasse M*, Abteilung 3
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
22
2024-01-16
Springprüfung Klasse M**, Abteilung 2
January Showjumpers Event
Gestüt Johannsen
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
10
2024-01-15
Stilspringen L - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
14
2024-01-15
Zeitspringen M* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
2024-01-15
Glücksspringen M** - Abteilung 6
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
2024-01-14
Springen M - Abteilung 6
NCC Late Entry Jahresauftakt Springen
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
2
2024-01-14
Springen M** - Abteilung 6
NCC Late Entry Jahresauftakt Springen
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
95
F:10 [8+2]/75.82s)
2024-01-09
Springprüfung Kl. M** (Fehler/Zeit)
Monthly Meeting XL
Pemberley Events
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
5
2024-01-08
Zeitspringen Kl.M*, 1. Abt.
willkommen . 2 0 2 4
Eventzentrum Zahr
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
2
2024-01-07
Stilspringen Kl. M*, Abteilung 1
Hoch hinaus
Die Haltergemeinschaft
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
5
2024-01-07
Stilspringen Kl. M**, Abteilung 2
Hoch hinaus
Die Haltergemeinschaft
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
2024-01-07
Stilspringen Kl. S*
Hoch hinaus
Die Haltergemeinschaft
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
17
2024-01-02
L Springen, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
12
2024-01-02
L Zeitspringen, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
18
2024-01-02
M* Springen, Abteilung 1
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
2024-01-02
M** Springen, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
62
2023-12-31
Knock-Out Springen - Runde 1
Knock-Out-Springen
Maple Hill Equestrian
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
59
2023-12-31
Knock-Out Springen - Runde 2
Knock-Out-Springen
Maple Hill Equestrian
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
5
2023-12-28
L Springen, Abteilung 2
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
2023-12-28
L Zeitspringen, Abteilung 3
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
13
2023-12-28
M* Springen, Abteilung 1
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
16
2023-12-28
M** Springen, Abteilung 3
Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
13
Pkt:10/123.5s)
2023-12-27
Punktespringen Kl.M*, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
Z:119.9s [4 F.])
2023-12-27
Springprüfung Kl.M**, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
15
Z:199.1s [16 F.])
2023-12-27
Springprüfung Kl.M*, Abteilung 1
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
5
Z:122.9s [4 F.])
2023-12-27
Springprüfung Kl.L, Abteilung 4
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
13
Z:117.5s [8 F.])
2023-12-23
Standardspringen Klasse M*, Abteilung 1
3. Springfestival
Reitverein Zahrpik
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
17
Z:127.8s [4 F.])
2023-12-23
2-Phasen-Springen Klasse M**, Abteilung 1
3. Springfestival
Reitverein Zahrpik
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
2023-12-21
L Springen, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
5
2023-12-21
L Zeitspringen, Abteilung 2
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
2
2023-12-21
M* Springen, Abteilung 4
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
4
2023-12-21
M** Springen, Abteilung 3
TS Moloney Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
7
2023-12-18
Zeitspringen M* - Abteilung 4
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
2023-12-18
Glücksspringen M** - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
2023-12-18
Stilspringen S* - Abteilung 1
Strand-Springen
Gutshof Erlengrund
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
27
2023-12-17
3. Qualifikation: Springen Kl. M
Adventscup - 3. Advent - 3. Qualifikation
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
F:4 [4+0]/64.36s)
2023-12-16
Zeitspringprüfung Kl. L gesponsert von Libricus
Late Entry Kronhausen Spezial III
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
34
F:8 [0+8]/99.46s)
2023-12-16
Springprüfung m. steigenden Anforderungen Kl. M*
Late Entry Kronhausen Spezial III
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
28
F:9 [0+9]/102.14s)
2023-12-16
Dufrane mbH sponsert Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. M**
Late Entry Kronhausen Spezial III
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
14
F:4 [4+0]/73.4s)
2023-12-15
Zwei-Phasen Springen Klasse M*
Weihnachtsfest 2023 - Springen
Hofer Stables
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
24
Z:154.2s [16 F.])
2023-12-15
Zeitspringen Klasse M**
Weihnachtsfest 2023 - Springen
Hofer Stables
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
17
Z:171.2s [4 F.])
2023-12-11
Springprüfung nach Fehler und Zeit Klasse M*, Abteilung 3
5. Weihnachtsmarkt
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
12
Z:137.2s [4 F.])
2023-12-11
Zwei-Phasen Springprüfung Klasse M*, Abteilung 1
5. Weihnachtsmarkt
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
Pkt:58/157.6s)
2023-12-11
Punkte-Springprüfung mit Joker Klasse M**, Abteilung 4
5. Weihnachtsmarkt
Sporthorses Thompson
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
39
2023-12-10
2. Qualifikation: Springen Kl. M
Adventscup - 2. Advent - 2. Qualifikation
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
19
5.9)
2023-12-10
Stilspringen M*
Finale RVE Pokal - Springtag mit Rahmenprogramm - 10.12.23
Reitverein Eichenau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
11
F:4 [4+0]/72.4s)
2023-12-10
Zeitspringen M*
Finale RVE Pokal - Springtag mit Rahmenprogramm - 10.12.23
Reitverein Eichenau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
14
6.7)
2023-12-10
Stilspringen M**
Finale RVE Pokal - Springtag mit Rahmenprogramm - 10.12.23
Reitverein Eichenau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
18
F:27 [16+11]/128.9s)
2023-12-10
Zeitspringen M**, Abteilung 1
Finale RVE Pokal - Springtag mit Rahmenprogramm - 10.12.23
Reitverein Eichenau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
4
2023-12-09
Youngster S* Springen, Abteilung 2
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
2
8.0)
2023-12-09
M* Stilspringen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
7
2023-12-09
M* Springen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
5
2023-12-09
M* Punktespringen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
4
8.0)
2023-12-09
M** Stilspringen, Abteilung 2
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
9
2023-12-09
M** Springen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
2023-12-09
M** Punktespringen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
23
F:12 [12+0]/61.26s)
2023-12-08
Dufrane mbH sponsert Zwei-Phasen-Springprüfung Kl. M**
Late Entry Kronhausen Spezial II
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
5
F:4 [4+0]/67.91s)
2023-12-08
Springprüfung m. steigenden Anforderungen Kl. M*
Late Entry Kronhausen Spezial II
Sportpferde Chúille
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
11
2023-12-06
Springen M - Abteilung 1
5. FM Springturnier
Fahrstall Miracles
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
5
2023-12-03
Springen L - Abteilung 1
NCC Kleines Springfest II
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
2023-12-03
Springen M - Abteilung 3
NCC Kleines Springfest II
Nereus Competition Corner
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
10
2023-12-03
1. Qualifikation: Springen Kl. M
Adventscup - 1. Advent - 1. Qualifikation
TS Ponyland
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
1
Z:84.6s [0 F.])
2023-11-30
Springprüfung Kl.M*, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
8
Z:161.2s [16 F.])
2023-11-30
Springprüfung Kl.M**, Abteilung 3
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
4
Pkt:38/86.3s)
2023-11-30
Punktespringen Kl.M*, Abteilung 2
LATE ENTRY Spring- und Dressur Turnier
Gestüt Rheinau
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
81
2023-11-30
Knock-Out Springen - Runde 1
Knock-Out-Springen
Maple Hill Equestrian
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
49
2023-11-30
Knock-Out Springen - Runde 2
Knock-Out-Springen
Maple Hill Equestrian
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
40
2023-11-30
Knock-Out Springen - Runde 3
Knock-Out-Springen
Maple Hill Equestrian
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
43
2023-11-30
Knock-Out Springen - Runde 4
Knock-Out-Springen
Maple Hill Equestrian
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
7.6)
2023-11-29
M* Stilspringen, Abteilung 4
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
10
2023-11-29
M* Springen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
6
2023-11-29
M* Punktespringen, Abteilung 1
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
10
7.0)
2023-11-29
M** Stilspringen, Abteilung 3
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
9
2023-11-29
M** Springen, Abteilung 5
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
3
2023-11-29
M** Punktespringen, Abteilung 4
Showjumping Classics
Turnier und Auktionsstall John Moloney
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
7
2023-11-26
L** Punktespringen, Abteilung 5
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
9
2023-11-26
M* Stilspringen, Abteilung 7
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
4
2023-11-26
M** Zeitspringen, Abteilung 12
Seamair Springstunde
Turnierstall Kleemann
Gestüt Schwarze Perle
Rike Ender
Diese Seite wurde in 0.301 Sekunden geladen
© 2012 - 2024 All Rights Reserved.
Kontakta
Denna webbplats är ren fiktion.
All information och djur på denna sida är inte verklig och har ingen ursprung i verkliga avel.
Likheterna slump och inte är avsedda.